מדריך אינטרנטי בתחום הפנסיה

פנסיה

מדוע חשוב לתכנן תוכניות לקראת הפרישה

פנסיה

יחסית, אנשים רבים יוצאים לפנסיה בגיל מוקדם ובכושר טוב יותר מכל הדורות הקודמים, שלא זכו בתנאים טובים אלה. בעצם, נשים שחיות עד גיל 60 יכולות לצפות להיות בעולם הזה עוד 27 שנים, וגברים שעדיין כאן בגיל 60, יכולים לצפות לעוד 24 שנים. כך או כך, זהו זמן ארוך מדי מכדי לבלות אותו באומללות. לכן, אנחנו רוצים ליהנות מהפרישה שלנו ולחיות באורח חיים פעיל ומשמעותי.

זה קל להגיד, וגם קל להיסחף לתוך שנות הפרישה. אבל זה יכול להיות הרבה יותר טוב אם נעשה בחירה מודעת, ואם נתכנן תוכניות עוד לפני שנגיע לגיל הפנסיה כדי שנוכל להפיק את המרב של שלב זה בחיינו. פרישה היא תקופה של הזדמנויות ושל עשיית בחירות נכונות. אנחנו יכולים לממש את עצמנו בזמן הפנסיה ובאמת ליהנות. כמובן, חשוב שבמשך השנים נצבור כספים באותן קרנות פנסיה כדי שנהיה משוחררים מדאגות פיננסיות, ועוד יותר חשוב שנגיע לגיל השלישי בבריאות טובה ולא נזדקק לשירותי חברות סיעוד רחמנא לצלן.

באמת כדאי להקדיש זמן ולתכנן את שנות הפרישה, כדי לוודא שנקבל את המרב מהיציאה לפנסיה. חשבו על כל הזמן שאנחנו נוהגים לבלות בתכנון החופשה השנתית שלנו. אנחנו משוטטים באתרי האינטרנט, מדברים עם סוכני נסיעות, משווים אפשרויות שונות וכן הלאה. למה אנחנו עושים זאת? כמובן, כדי לוודא שהבחירה שלנו תהיה נכונה על מנת שנוכל ליהנות מימי החופשה.

החופשה תמשך בערך שבועיים. אבל הפרישה יכולה להימשך כעשרת אלפים ימים... כך ששווה להקדיש קצת זמן ולתכנן את התקופה הזו כך שנעשה את הבחירות הנכונות ונוכל ליהנות מימי הפרישה עד תום.

פרישה היא זמן של הזדמנות ובחירה. זוהי ההזדמנות שלנו לעשות את כל הדברים האלה שתמיד רצינו לעשות, אבל אף פעם לא היה לנו מספיק זמן, בגלל דרישות העבודה והמשפחה. אנחנו יכולים לבחור לא לוותר על הזדמנות לעשות משהו שאנחנו אוהבים. ככל הנראה בפעם הראשונה בחיינו, אף אחד לא דורש את הזמן שלנו ואנחנו יכולים לבחור איך לבזבז אותו.

על מנת לבצע את הבחירות הטובות ביותר עלינו לחשוב עליהן ולתכנן אותן בדיוק כמו את החופשה השנתית. אם לא נעשה זאת, רוב הסיכויים שנבחר בבחירות רעות כברירת מחדל. פרישה היא תקופה שצריך ליהנות ממנה וכל עוד עומדת בפנינו ההזדמנות להיות ספונטניים – אכן, אחד היתרונות הגדולים של הפרישה – נהנה בתקופה זו יותר אם נעשה את הבחירות הנכונות.

אולי אתם חושבים שזה לא ממש משנה כי אם נעשה בחירה לא נכונה, נוכל להפסיק ולעבור לעשות משהו אחר. זה, כמובן, נכון. עם זאת, לפני שאנחנו מבינים שעשינו טעות כבר השקענו זמן יקר, אנרגיה, משאבים רגשיים ולא פחות חשוב, כסף. לכן, הרבה יותר טוב לעשות את הבחירות הנכונות מלכתחילה.

תכנון פרישה, אם כך, יעזור לנו לעשות את הבחירות הנכונות וליהנות יותר משלב זה בחיים. מטרת הפרישה היא ליהנות ממנה ולהתמלא בתחושת סיפוק. עבדנו כל החיים שלנו, בתקווה שלפחות נהנה מחלק מהעבודה שהשקענו, אם לא מרובה (קרנות פנסיה, זוכרים?). כל שנות העבודה החיים שלנו הוכתבו על ידי אנשים אחרים. בפרישה אנחנו הבוסים ואנחנו יכולים להחליט מהי הדרך הטובה ביותר ליהנות ממנה ואיך נצליח להשיג סיפוק ושמחה.

לכן, כל עוד אנחנו בריאים, ולא נזקקים להתעניין במה שיכולות להציע לנו חברות סיעוד, כדאי שננצל את הזמן היטב, בדרך המתאימה לנו ביותר.