מדריך אינטרנטי בתחום הפנסיה

פנסיה

מדוע חשוב לתכנן תוכניות לקראת הפרישה

פנסיה

מאז שאנחנו צעירים אנחנו אוהבים לחשוב קדימה. ככה זה. לא תמיד נהיה בריאים וצעירים, לא תמיד נוכל לעבוד, ומתישהו, בעשור השביעי לחיינו, יגיע היום הזה בו לפי החוק אתם לא רשאים לעבוד יותר מפאת גילכם, ואתם צריכים לצאת לפנסיה, לפרישה. ואז, ביום הזה, את הסכום הקטן הזה במשכורות שלכם לאורך כל השנים הללו, הסכום הזה שאף פעם לא יכולתם להשתמש בו, עכשיו הוא לרשותכם. כמובן, מדובר בפנסיה שלכם – סכום הכסף שאתם שומרים לפרישה, לזמן הזה בו לא תוכלו לעבוד ותצטרכו לתכנן את החלק האחרון של חייכם במנוחה ובהנאה מנכדיכם.

אבל מה יקרה אם יום אחד תקרה לכם תאונה? בעיה גופנית או נפשית, בגינה לא תוכלו לעבוד יותר, או לתקופה מסוימת? מה יקרה לפנסיה שלכם? האם לא תוכלו לחיות בצורה טובה ונוחה כי לא תאגרו מספיק כסף לתקופת הפנסיה שלכם? בדיוק בשביל דברים כאלו קיים ביטוח הפנסיה.

במאמר זה נספר לכם מהו ביטוח פנסיוני וממה הוא מורכב למעשה, ונספר לכם גם איך אפשר להוזיל את מחירו של הביטוח על ידי השוואת מחירים בעשרות אחוזים, ובין השאר גם על הוזלת ביטוח פנסיה על ידי השוואת מחירים.

ביטוח פנסיה מורכב מארבעה חלקים, ביניהם יכול הלקוח להתלבט ולבחור:

ביטוח מנהלים –ביטוח זה הוא למעשה ביטוח חיים, המבטח אותך בכל הקשור לאי- יכולתו של המבוטח לחיות כראוי. כלומר, הביטוח מבטח את המבוטח בו כנגד אובדן כושר עבודה, נכות, זקנה וכו', בדומה למאפייני הביטוח הפנסיוני. ביטוח זה מורכב מהפרשות המבוטח לטובת הביטוח, יחד עם הפרשות המעביד לפיצויי פיטורין והפרשות הביטוח במידה והוא יופעל. כל אלו ביחד יוצרים את ביטוח המנהלים, שאגב זמין לכלל העובדים, ולא רק למנהלים.

קרן פנסיה-  תכנית זו מבטיחה פיצויים למבוטח בה בשני מקרים רלוונטיים- במידה והגיע לגיל פרישה או במידה והמבוטח הפך לנכה. כמו כן, ניתן לפתוח את הקרן גם במקרה של מות העובד, ולהפוך אותה לעיזבונו. בקרן הפנסיה מופרשים כספים אך ורק על ידי העובד והמעביד. הקרן תלויה בתנודות המשק וניתן להרוויח או לאבד כסף בזכות כך.

פנסיה תקציבית-פנסיה בה הגורם המשלם הוא המעביד ישירות. המעביד יכול לבחור להעביר אליה כספים מדי חודש, או להחליט שבמידה והעובד יגיע למצב פנסיוני הוא ישלם את הפנסיה, ובכך העובד הופך למבטח.

קופת גמל-בדומה לקרן פנסיה, קופה בה המעביד והעובד מפרישים כספים לטובת סיום הקריירה, ואותה ניתן לפתוח במקרה של אובדן כושר עבודה או הגעה לגיל פנסיה.

אז עכשיו כשאנחנו יודעים ממה מורכב ביטוח הפנסיה שלנו, איך ניתן להוזיל ולחסוך את עלותו בעשרות אחוזים? הדרך הטובה ביותר לכך היא הוזלת ביטוח הפנסיה על ידי השוואת מחירים. התקשרו לכלל חברות הביטוח, בקרו באתרי האינטרנט שלהם, ובצעו השוואת מחירים מקיפה וכוללת. התוצאות יהיו מדהימות!