מדריך אינטרנטי בתחום הפנסיה

פנסיה

פינוי דירה לקראת מעבר לדיור מוגן

פנסיה

מה קורה כאשר מגיע הזמן לעזוב את הבית לדיור מוגן, וצריך להיפטר מרוב החפצים שנאגרו במשך שנות חיים רבות?

ובכן, כאשר ההורים עוברים למסגרת דיור מוגן או בית אבות, פינוי הבית בדרך נכונה ועדינה, תוך דאגה להורים המזדקנים היא הדרך הנכונה. הנה מספר טיפים שיקלו על פינוי בית ההורים.

טיפ מספר 1 – דברו עם אמא או אבא. חשוב מאוד להיות פתוחים וכנים עם ההורים לגבי התהליך שהם עוברים. אנשים מבוגרים יכולים להיות מאוד רגישים לחפצים שבעיניהם נחשבים ליקרים ביותר לכן, חשוב לטפל בנושא באהדה וברגישות.

טיפ מספר 2 – חשוב לברר את שמו של האחראי על פינוי הדירה שיפקח על העבודה כולה ולתאם את לוח הזמנים כך שיתאים לכל הצדדים.

אם אתם עומדים למכור את הבית או הדירה, חשוב למנות בן משפחה שיהיה אחראי לתאום המכירה. אחריות זו תכלול מגעים עם חברת ההובלה, עם מתווך הנדל"ן ועם הקבלנים שיערכו את התיקונים בבית. האחראי יפעל כנציג המשפחה בכל ענייני הדירה.

טיפ מספר 3 – התחילו ב"קטן" – חצי מאה של צבירת חפצים ורהיטים יכולה להרתיע אפילו את המשוגעים ביותר לסדר ולניקיון. הגנו על השפיות שלכם על ידי חלוקת הבית לחלקים שניתן לנהל בנפרד. סדרו ונקו בכל פעם חדר אחר וקחו בחשבון שהדבר ייארך מספר ימים או שבועות. אם יש מי שיעזור לכם, מנו אחראי אחד לכל חדר.

טיפ מספר 4 – מיינו את החפצים. מומחים לארגון ממליצים להציב את הפריטים בשלוש ערימות:

פריטים שמיועדים לשמירה – ערכו רשימה של הדברים שאמא או אבא רוצים לשמור. זכרו שייתכן ותצטרכו להזכיר להורים בעדינות שארון כלי החרסינה, כבר לא יתאים לדירה בדיור המוגן או באותו בית אבות אליו הם עוברים.

דברים שמיועדים לתרומה או למכירה – שקלו לתרום פריטים לארגונים ללא מטרות רווח. אפשר לנסות למכור חלק מהפריטים, גם באמצעות האינטרנט. מומחים טוענים שאם עליכם לרוקן את הבית במהירות, העסקת חברה שעוסקת בכך היא הדרך האידיאלית לעשות זאת.

דברים שמיועדים לאשפה – אם מדובר בעבודה רבה מדי מכדי שתוכלו לטפל בה בעצמכם, אפשר לשכור גרר אשפה ולהיפטר מכל הדברים שמיועדים לזריקה. אל תשכחו שעליכם להיות רגישים לתחושות ההורים, במיוחד אם הם נמצאים במקום בזמן הפינוי. זריקת יצירת אומנות שיצרתם כשהייתם בכיתה ג', יכולה לפגוע מאוד ברגשות של אמא וחבל שרגשות קשים אלה יהיו חלק מתהליך פינוי הבית.

טיפ מספר 5 – הישארו ממוקדים. אל תתרכזו יותר מדי בניקוי הבית, עד כדי כך שתזניחו את המעבר של ההורים לבית החדש שלהם. מומחים ממליצים לשלב פריטים מהבית הישן בדירה החדשה. חשוב מאוד שדירת המגורים בדיור מוגן או במסגרת בית אבות יכללו פריטים וקישוטים מהבית הישן כדי ליצור סביבה מנחמת ומוכרת.

כאשר מטפלים בפינוי הבית של ההורים האהובים, הדבר כרוך בלא מעט כאב ראש וכאב לב. לכן, כדאי לצמצם את הלחצים והמתחים שכרוכים בריקון עולם שלם של זכרונות, ולטפל בתהליך בעדינות ובחכמת השכל והלב.