מדריך אינטרנטי בתחום הפנסיה

פנסיה

להתקדם במעגלי החיים

פנסיה

אנשים מבוגרים כמונו חושבים לעיתים כי זהו...כשמגיעים לפנסיה נגמרו בעצם החיים...סיימנו את התפקידים בעבודה, גידלנו ילדים חכמים ועצמאיים במשפחה יפה ואין יותר הרבה מה לעשות...אבל מסתבר כי זוהי טעות, טעות גדולה...העובדות אומרות את ההיפך המוחלט...הסטטיסטיקה מראה כי תוחלת החיים בעולם המפותח, המערבי,  עולה משנה לשנה. ישראל היא אחת המדינות המתקדמות מאד בעלייה זו. כהשלמה למגמה זו אנחנו מתחילים לדבר על הוספת שנים לחיים ועל הוספת איכות חיים לשנים. כמה עשורים היה העולם מרוכז סביב הגישה "העולם שייך לצעירים" בעשור האחרון אנחנו מתקדמים לגישה האומרת כי "העולם שייך לוותיקים". ברוח גישה זו קמה היוזמה של "הדיבר החמישי", של גישה חדשה לשנות ולשפר את השיבה והזקנה. בראייה רחבה יותר, שני עשורים קודם, כבר לקראת היציאה לפנסיה כדאי להתכונן היטב, לרכז מידע בתחומים שונים ולהפיק ממנו תועלת להעלאת רמת החיים ואיכותם בשנים הרבות שעוד נכונו לנו אחריה. תמיד ידענו כי מידע הוא כוח אך עתה, אנחנו בטוחים בחיוניות של מידע רחב ככל האפשר. נשאלת השאלה, האם אפשר בכלל לקדם את איכות החיים גם בגיל הזהב? כיצד עושים זאת ואיך מקיפים את כל ההיבטים המאפיינים את הגיל הזה?

התשובה הכללית שהולכת ומתפתחת בכל יום שעובר  מראה כי אפשר בהחלט לקדם את איכות החיים של האנשים שמאריכים שנים וכי צריך להתכונן לכך היטב ומראש. כבר לפני היציאה לפנסיהאנשים מתחילים לבדוק מהי ההכנה הנכונה. ישנם קורסים וימי עיון המטפלים בכך וראוי לדעת עליהם. רצוי גם לבדוק כמה שנים בראש למה הגיע כל אחד בצבירה הפנסיוניתשלו ולבדוק איך אפשר לקדם כמה נושאים או להעביר כמה חסכונות כדי להגדיל את הפנסיה המובטחת. יחד עם זאת עם היציאה לפנסיה כדאי לבדוק ולהכיר אפשרויות להשלמת הכנסה. הרי הפנסיונרים של ימינו צעירים וחזקים וגם צברו מומיות בתחומים שונים. אם מחפשים בצורה מושכלת בוודאי יימצא המקום שידע להעריך זאת ויעסיק את הפנסיונר במשרה חלקית. הולך ומצטבר ממידע רב על זכויות אזרחים ותיקים . אפשר להגיע לרמת פירוט של קהילות שנוצרות בימינו בקצב גובר והולך בתוך ישובים רבים, להכיר אותן ואת השירותים שהן נותנות ולפעמים גם להתנדב שם למשהו מעניין. בהמשך הדרך חשוב גם המידע העוסק בבתי דיור מוגן באזורי הארץ השונים.

חלק מהפורשים לגמלאות רוצים בהזדמנות זו להגשים חלום, לכתוב ספר, ללמוד צילום ולהתבטא באומנויות שונות. חלק משלבים זאת עם יוזמה עצמאית שהיא גם כלכלית וכולם יוצאים נשכרים. אפשר גם להתמקד בטיולים בארץ ובעולם . להיות במקומות קסומים שעדיין לא הכרתם. בנוסף, יש ידע חשוב  שנצבר בנושאים תזונה ובריאותהחשוב במיוחדבגיל המבוגר, ולמען שיפור נוסף באיכות החיים, כדאי להשיג  מידעמאורגן התומך בתחביבים ושעות פנאי. השאיפה הכללית צריכה לגרום לאנשים בני גיל הזהב להשקיע פחות זמן בחיפוש ולערוך את החיפושים בצורה ידידותית ונעימה דרך רשת האינטרנט.

ריכזנו מהרשת מידע בכל התחומים שהוזכרו למעלה ויותר. המידע  עבר סינון, מיון וארגון כדי שיהיה יעיל, נגיש ושימושי לבני גיל הזהב וקרוביהם. על פי המדורים המופיעים בצד ימין של דף השער תוכלו להתרשם לגבי התחומים הרבים שבהם רוכז המידע – תוכלו למצוא גם צילומים יפים, וקישורים רבים בפורטל החדש שפתחנו "מעגלי החיים+60". כנסו לכתובת כאן למטה ותוכלו גם להיות שותפים להמשך הפיתוחשל האתר כאשר תרשמו בחלון כדי לקבל עדכונים או כנסו לפורום ותציעו מה עוד כדאי להוסיף בו.