מדריך אינטרנטי בתחום הפנסיה

פנסיה

ביטוח בריאות פרטי

פנסיה

ביטוח בריאות הוא אחד מאמצעי ההגנה האישיים שכל אחד חייב לעצמו. מתוך היצע ביטוחי הבריאות הקיימים בשוק, ביטוח בריאות פרטי הוא, ללא ספק, האופציה המועדפת.

ביטוחי בריאות פרטיים והיתרונות שבהם

ביטוח בריאות, באופן כללי, הוא ביטוח המכסה הוצאות רפואיות שונות, כאשר המבוטח משלם תשלום חודשי קבוע שיאפשר לו, בעת הצורך, לקבל סיוע כלכלי עבור הוצאות רפואיות. ביטוח בריאות פרטי עשוי להיות ביטוח המספק שירותים שאינם כלולים במסגרת הביטוח הממלכתי, או בשירותי השב"ן של קופות החולים השונות. בין היתר, ביטוח הבריאות הפרטי עשוי לספק ביטוח סיעודי או ביטוח משלים, אשר מספק כיסוי להוצאות רפואיות שעלותן גבוהה מתקרת הכיסוי המסופקת באמצעות שירותי השב"ן. לחילופין, ביטוח בריאות פרטי עשוי לשמש כתחליף לשירותי הביטוח של קופת החולים, כאשר הביטוח הפרטי מציע רמה גבוהה יותר של שירות, משום שניתן לבחור באמצעותו בתי חולים פרטיים או מנתחים פרטיים, בהתאם לעניין ולצורך. חברות הביטוח השונות מספקות היצע רחב של תכניות ביטוח, כאשר סל השירותים המוצע למבוטח והמחיר הנדרש ממנו נקבעים בחוזה בין חברת הביטוח למבוטח.

למה ביטוח בריאות פרטי?

ביטוחי בריאות פרטיים והיתרונות שבהםמספקים הגנה אופטימלית למבוטח. ביטוח פרטי מאפשר למבוטחים לבחור את בית החולים והמנתח המועדף עליהם, וזאת ללא קשר לקופת החולים של המבוטח ולבתי החולים עימם היא מקיימת הסדרים. מעבר לכך, ביטוח בריאות פרטי מספק כיסוי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות. וועדת הסל הפועלת מטעם משרד הבריאות מעדכנת פעם בשנה את סל הבריאות, כאשר תרופות יקרות, שהינן, לעיתים קרובות, תרופות מצילות חיים, אינן נכללות בסל הבריאות בשל מחירן הגבוה. ביטוח בריאות פרטי משמש, במקרים רבים, כאמצעי מציל חיים, כאשר הוא מאפשר לחולים להיעזר בתרופות שעלותן עשויה להגיע לסכומים אסטרונומיים של עשרות אלפי שקלים בכל חודש, ואשר ללא הביטוח הפרטי, לא היה להם כל סיכוי לרכוש אותן בכוחות עצמם. יתרון נוסף של ביטוחי בריאות פרטיים נוגע לטיפולים מתקדמים שאינם מבוצעים בישראל, ואשר כרוכים במחירים גבוהים המצויים, בדרך כלל, מחוץ להישג ידו של המבוטח הממוצע. ביטוח בריאות פרטי עשוי לספק במקרה שכזה כיסוי בסדר גודל של עשרות אלפי דולרים. בדומה לכך, מבוטח הזקוק להשתלה ומבוטח בביטוח בריאות פרטי ייהנה מהאפשרות לקבל השתתפות בביצוע השתלה בחו"ל, במידה והוא מעוניין בכך, גם אם ניתן לבצע את ההשתלה בגבולות הארץ, וגם אם מצבו איננו מסכן חיים. האפשרות לקבל השתתפות בהשתלה בחו"ל, אשר עשויה להגיע לסכום של מיליון דולרים, מאפשרת למבוטח לדלג על ההמתנה המתישה שהיא מנת חלקם של מבוטחים הממתינים להשתלה ואינם מבוטחים באופן פרטי, ולשפר את איכות חייו. זאת ועוד, ביטוח בריאות פרטי מספק מענה מהיר במיוחד ומאפשר טיפול מהיר ויעיל בבעיה הרפואית שעל הפרק.